^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 2

Obszar powiatów: kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty) 

Ważność: od godz. 14:00 dnia 14.07.2021 do godz. 04:00 dnia 15.07.2021 

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane. 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata 

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 107.

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: upały

Stopień zagrożenia: 2

Obszar powiatów: kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty) 

Ważność: od godz. 13:00 dnia 13.07.2021 do godz. 20:00 dnia 15.07.2021 

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak 

Dyżurny synoptyk: Michał Szewczyk

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 106.

Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą - Usuwanie folii rolniczych i innych  odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie Gminy Bobrowniki.

Wójt Gminy Bobrowniki uprzejmie informuje, że w związku z możliwością uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie w ramach programu priorytetowego „USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ” przeprowadzona zostanie inwentaryzacja  ilości odpadów znajdujących się na terenie gminy.

W dniu 12. lipca 2021r. na boisku sportowym przy ruinach zamku w Bobrownikach odbyło się uroczyste wręczenie promes Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 2

Obszar powiatów: wszystkie powiaty 

Ważność: od godz. 09:00 dnia 09.07.2021r. do godz. 23:00 dnia 09.07.2021r. 

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 25 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85% 

Uwagi: Ostrzeżenie może ulec zmianie. 

Dyżurny synoptyk: Sławomir Guzek 

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 104.

W dniu 09.07.2021 Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Pani Skarbnik Mirosławy Kowalewskiej podpisał umowy na wykonanie dróg na terenie Gminy Bobrowniki. Podpisane zostały następujące umowy:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają rolników do udziału w darmowym internetowym webinarium, które odbędzie 15 i 16 lipca 2021 r. o godz. 11:00 Spotkanie rozłożone zostało na dwa dni, aby umożliwić jak największej grupie rolników skorzystanie z tej formy edukacyjnej.

Pod opiekę pracowników Urzędu Gminy trafiły bezdomne psy(2 suczki i 1 pies), są bardzo łagodne i przyjacielskie. 

Trwa budowa nowych chodników przy drogach w gminie Bobrowniki. Chodniki powstają w sołectwach Bobrowniki, Bobrownickie Pole, Bógpomoż, Rachcin oraz w Gnojnie. Ta ważna inwestycja ułatwi poruszanie się pieszych i znacznie podniesie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

W dniu dzisiejszym tj. 07.07.2021r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Pani Skarbnik Mirosławy Kowalewskiej podpisali umowę na dostawę pomocy dydaktycznych w ramach projektu "Kompetencje kluczowe przyszłością". Na podstawie w/w umowy Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Bobrownikach wzbogaci się o nowy sprzęt elektroniczny oraz multimedialny o wartości 49.900,00zł.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą