^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rozpoczęła się modernizacja drogi dojazdowej do PSZOK kostką brukową. Zadanie to realizowane jest po wyłonieniu wykonawcy na zdanie pn: " ZAGOSPODAROWANIE TERENU POLEGAJĄCE NA WYKONANIU NAWIERZCHNI Z KOSTKI BRUKOWEJ GRUBOŚCI 8 CM Z PODBUDOWĄ 20 CM W ILOŚCI 200 M2 W MIEJSCOWOŚCI BOBROWNIKI DZIAŁKA NR 6 OBRĘB BOBROWNIKI" Dzięki modernizacji często uczęszczana droga zyska nawierzchnie z kostki brukowej co ułatwi dojazd mieszkańców gminy korzystających z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bobrownikach. 

Co to jest PSZOK? - Gospodarka Odpadami - Ochrona Środowiska - Urząd Gminy  Pielgrzymka

Informujemy, że dnia 04.09.2021r. (sobota) ze względu na remont drogi dojazdowej PSZOK w Bobrownikach będzie nieczynny. 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza  zainteresowanych wsparciem z Funduszy Europejskich - Urząd Miejski w Lipnie

Bezpłatne webinarium odbędzie się w dniu 8 września 2021 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

To już kolejne spotkanie informacyjne organizowane z myślą o osobach, które chcą założyć  firmę i pracować na własny rachunek.

Na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego trwa nabór do projektu realizowanego przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy. Na spotkaniu omówione zostaną zasady przystąpienia do projektu, w ramach którego można uzyskać wsparcie finansowe na zakup maszyn i wyposażenia niezbędnego do świadczenia usług czy rozpoczęcia produkcji. W projekcie przewidziane jest też wsparcie pomostowe na pokrycie bieżących stałych kosztów prowadzenia firmy przez pierwsze 6 miesięcy.

Powiemy także jak pozyskać środki na doposażenie i rozwój młodych firm.

Program webinarium dostępny jest tutaj

Dostęp do webinarium jest bardzo prosty. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając: imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres mailowy, lub telefonicznie 54 235 67 21,54 235 67 12 a następnie połączyć się z nami za pomocą przesłanego, najpóźniej w dniu spotkania linku.

Serdecznie zapraszamy!

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: intensywne opady deszczu

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty 

Ważność: od godz. 09:35 dnia 31.08.2021r. do godz. 21:00 dnia 31.08.2021r. 

Przebieg: W okresie od godziny 17.00 dnia 30.08.2021 do godziny 09.00 dnia 31.08.2021 zanotowano miejscami sumę opadów do około 15 mm. W ciągu najbliższych godzin nadal spodziewane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm. W okresie ostrzeżenia całkowita wysokość opadu od 15 mm do 30 mm, lokalnie 45 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85% 

Uwagi: Zmiana dotyczy przedłużenia ważności ostrzeżenia. 

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal - Tylman 

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 124.

W dniu 29 sierpnia br. w kościele pod wezwaniem św. Anny w Bobrownikach odbyła się uroczysta msza św. w intencji rolników i ich rodzin oraz podziękowanie za tegoroczne zbiory. Mszę świętą odprawił ks. Prof. Zdzisław Pawłowski. Aktywny udział w mszy świętej brał udział Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski oraz Radni Rady Gminy Bobrowniki którzy czytali słowo boże. Podczas mszy św. głos zabrał Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Polikwo który w imieniu swoim jak i lokalnych władz samorządowych podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i codzienny trud.  Na koniec mszy wszystkim obecnym rozdano chleb którym podzielono się w dowód jedności i wspólnoty oraz szacunku dla ciężkiej pracy na roli.

Uprzejmie informujemy, że Koło Łowieckie nr 58 „SZARAK” w Bobrownikach organizuje w dniu 12 września 2021r. polowanie zbiorowe na kaczki na terenie obwodów 197 i 198. Polowanie odbywać się będzie w godzinach od 5.oo rano do 13.oo.

Znalezione obrazy dla zapytania gops

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach informuje, że do dnia 03.09.2021. przyjmowane będą wnioski na dożywianie dzieci w szkole na okres od września do stycznia 2021 roku. W przypadku braku nowego wniosku dożywianie dziecka w szkole nie będzie kontynuowane. 

Druki do pobrania w pokoju nr. 9 i 4 Budynek „A” Urzędu Gminy Bobrowniki (stary budynek).

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą