^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszaków uczęszczających do tej placówki. W tym szczególnym dniu wśród uczniów byli ich rodzice, nauczyciele, a także proboszcz parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski. Nie zabrakło przedstawicieli organu prowadzącego Szkołę. Obecny był Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko wraz z Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Panią Beata Domagalską. Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom życzymy sukcesów i wszelkiej pomyślności.

11 listopada br. zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończone włączeniem się w promującą województwo akcję "Kujawsko - pomorska gęsina na św. Marcina" przy finansowaniu ze środków Samorządu Województwa.

W związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Bobrowniki nastąpi przerwa w dostępie do wody z sieci na odcinku od Remizy OSP do sklepu Agromlecz. Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Za utrudnienia przepraszamy!!!

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Bobrownikach odbył się tradycyjny Turniej Siatkarskich Trójek o Puchar Wójta Gminy Bobrowniki. W zawodach wzięło udział siedem zespołów. Po zaciętej rywalizacji, trwającego blisko cztery godziny  turnieju, najlepszym zespołem okazał się team „Patrioci” w składzie którego wystąpili: Pniewski Tomasz, Woźniak Bartek i Migdalski Przemysław.

Zakończyliśmy realizację przedsięwzięcia pn. "Zagospodarowanie terenu przez usunięcie nielegalnego wysypiska śmieci i utworzenie ścieżki edukacyjnej pn. Bioróżnorodność rodzimej flory Gminy Bobrowniki w Bobrownikach wraz z wykonaniem nasadzeń i tablic edukacyjnych". Operację rozliczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przyznając na jej realizację dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł. W sobotę 11 listopada br. nastąpi obrzęd poświęcenia i przekazania do użytku nowego terenu rekreacyjnego wraz z siłownią zewnętrzną, do której swą "cegiełkę" dołożyła mieszkanka naszej Gminy p. Hieronima Reich. Początek o godz. 11.30.  

Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczniemy w Bobrownikach obrzędem poświęcenia i oddania do użytku terenu rekreacyjnego nad Gryską o godz. 11.30. Następnie przemaszerujemy do kościoła parafialnego p.w. św. Anny w Bobrownikach, gdzie sprawowana będzie okolicznościowa msza św., po której odbędzie się występ artystyczny. O godz. 13.30 oddamy hołd Polakom pomordowanym przez Niemców za wrześniowy opór jesienią 1939 r. Wszystkich Mieszkańców i Gości serdecznie zapraszamy!

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 14-15 listopada 2017 r. (wtorek-środa) nastąpi wypłata świadczeń rodzinnych. Kasa Urzędu Gminy czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

Za Miejskim Zarządem Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku informujemy, że 6 listopada o godz. 8:00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu, związana z remontem chodników na moście im. Marszałka RYDZA-ŚMIGŁEGO. Planowany okres trwania robót budowlanych: do lipca-sierpnia 2018 roku.

 

 | Zdjęcie dotyczy Bez goli w Bobrownikach. Wiślanin grał prawie cały mecz w 10 [zdjęcia] zostało dodane przez Gazeta CLI - w dniu 2017-10-29 id nr: 1111326

W swoim ostatnim meczu Klasy A 2017/2018, grupa: Włocławek II. rundy jesiennej drużyna z Bobrownik bezbramkowo zremisowała z zespołem z Fabianek. W dziewięciu kolejkach Wiślanin zanotował dokładnie po 3 wygrane, porażki i remisy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą