^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Teren rekreacyjny pod ruinami gotyckiego zamku w Bobrownikach stał się nie po raz pierwszy w dziejach areną zmagań. Tym razem w pokojowych zamiarach zawitała do nas "armia" 45 sołtysów z powiatu lipnowskiego. Drużyny przeciągały linę, celowały kaloszami do opon. Zawodnicy z goglami na oczach prowadzili taczki z pasażerem różnie radząc sobie z trudem "slalomowego przejazdu". Drużyny poruszały się na jednym zestawie długich nart. Pobito rekord wytrzymałości wozu, który tym razem pomieścił niemal 70 osób. Wspaniałe przekąski zaserwowały koła kobiet dowodząc znakomitości naszych lokalnych potraw. Nie zabrakło muzyki, tańca oraz występów dzieci i młodzieży.

Spotkanie integracyjne rozpoczęło się już w południe atrakcjami dla najmłodszych. Udostępniono dmuchane zjeżdżalnie i karuzele. W rejs po Wiśle wyruszył statek. Na boisku "Orlik" odbywały się rozgrywki, a u stóp ruin zamku dzięki włocławskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień po raz kolejny zorganizowano stanowisko strzelnicze poszerzone tym razem o paint ball. Gromkie brawa czekały na dzieci i młodzież, które zaliczyły udane występy. Nie zabrakło w tym gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach oraz uczniów i "najnowszych" absolwentów Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach.

Wystąpił discopolowy Zespół VEEGAS ze swoim najsłynniejszym utworem "Plastikowa biedronko". Sprawności przejazdów na parkingi strzegli kolejno dyżurujący strażacy z OSP Bobrowniki i OSP Rachcin oraz pracownicy urzędu gminy. Wśród kół kobiet z terenu powiatu lipnowskiego nie zabrakło pań z gminy Bobrowniki z miejscowości Bobrowniki, Polichnowo i Stary Bógpomóż. Dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

Na podium Sołtysiady w grupie damskiej stanęły sołtyski:

Barbara Ośmiałowska (I miejsce, sołectwo Białe Błota, gm. Bobrowniki),

Marianna Zaborowska (II miejsce, sołectwo Czarne, gm. Wielgie),

Joanna Bukowska (III miejsce sołectwo Jasień, gm. Tłuchowo).

 

Najlepsi w grupie męskiej:

Leszek Dudziński - I miejsce (członek Rady Sołeckiej w Sołectwie Chrostkowo, gm. Chrostkowo),

Marcin Kaźmirski - II miejsce (sołtys wsi Bobrowniki, gm. Bobrowniki),

Jarosław Tarkowski- III miejsce (sołtys wsi Grodzeń, gm. Kikół).

Rywalizacji Sołtysów sędziował z nieprzeciętnym poczuciem humoru Stanisław Jagielski, który zainicjował Sołtysiadę 8 lat temu.

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY NA GMINNO-PARAFIALNE DOŻYNKI, które odbędą się w Bobrownikach dnia 14 sierpnia 2016 r. (niedziela).

 

Poniżej linki do fotogalerii z wydarzenia integracyjnego - Sołtysiady i Dnia Bobrownik 2016:

GAZETA POMORSKA

RADIO HIT

Fotogaleria na stronie Powiatu Lipnowskiego

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą