^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W imieniu mieszkańców Gminy Bobrowniki składamy podziękowanie Braci Strażackiej z Gminy Bobrowniki zaangażowanej w usuwanie skutków niedzielnej wichury.

Organizując działania na rzecz osób poszkodowanych widzieliśmy wielkie zaangażowanie jednostki OSP Bobrowniki, która profesjonalnie zabezpieczyła kilkanaście budynków z zerwanymi dachami, usuwała drzewa oraz konary uniemożliwiające przejazd drogami i gasiła dwa pożary. Dziękujemy jednostce OSP Rachcin, która usunęła powalone drzewo przywracając przejezdność na szosie Rachcin - Cyprianka, przybyła z agregatem prądotwórczym wspierając osobę chorą potrzebującą inhalatora zasilanego energią elektryczną, usunęła konary zagrażające bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego przy ul. Nieszawskiej w Bobrownikach i w miejscowości Rachcin-Parcele, czyściła pobocza.

Strażacy obu jednostek wykonywali swoje zadania profesjonalnie i nie wystąpili o ekwiwalent za uczestnictwo w działaniach, co zasługuje na szczególną uwagę. Swoim zaangażowaniem zasłużyli na szacunek i uznanie społeczeństwa. 

Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy za zaangażowanie w przywracanie porządku po wichurze i pomoc osobom poszkodowanym. 

                      Przewodniczący Rady Gminy                  Wójt Gminy Bobrowniki

                           Tadeusz Gradkiewicz                        Jarosław Jacek Poliwko

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą