^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu  06.06.2018r. Panie z Kół Kobiet Bobrowniki i Rachcin reprezentowały Gminę Bobrowniki na zaproszenie Prezesa Lokalnej Grupy Działania Pana  Piotra Wiśniewskiego, organizatora Festiwalu Smaków i VI Mistrzostw KGW obszaru  Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe, który odbył się w „Pałacyku Gozdawa” w Łochocinie.

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie potraw w czterech kategoriach, udział w spartakiadzie oraz wykonanie stroju na  pokaz  mody ekologicznej. Podczas występów poszczególnych reprezentantów KGW  Panie udowodniły, że mają niespożyte pokłady energii, dużą inwencję twórczą i smykałkę do gotowania. Za przepyszne smakołyki Koła otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatorów. Jurorzy mieli naprawdę trudny orzech do zgryzienia w wytypowaniu zwycięzców. Nasze reprezentantki przygotowały następujące przysmaki:

● kulki mięsne z grzybami i sosem czosnkowym,

● sałatkę królewską,

● sernik na ciemnym spodzie,

● nalewkę wiśniową,

● gęsią nóżkę,

● tatara z pstrąga wędzonego,

● torcik bezowy z malinami,

● nalewkę dereniową,

Gościem Festiwalu był również Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko. Impreza była wspaniałą okazją do świetnej zabawy  jak również   promocji Kół z poszczególnych Gmin i wzajemnej integracji.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą