^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Jesienią br. Rada Gminy Bobrowniki wybierze Ławnika do Sądu Rejonowego we Włocławku IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatów na ławników zgłaszać mogą Radzie Gminy prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie Gminy Bobrowniki. Kto może zostać ławnikiem ? Czytaj tutaj.

Dzień Dziecka w Gminie Bobrowniki upłynął pod znakiem konkursów, rozgrywek sportowych, ogniska z kiełbaskami i innych przedsięwzięć sprzyjających integracji dzieci i młodzieży w naszym środowisku lokalnym.

Wójt Gminy Bobrowniki w imieniu poszkodowanej w pożarze rodziny z Rachcina serdecznie dziękuje za udzielone wsparcie finansowe zebrane podczas ostatniej sesji Rady Gminy Bobrowniki: Radnym, pracownikom Urzędu Gminy oraz innym zaangażowanym w tę sprawę. Podczas sesji Rady Gminy Bobrowniki sołtysi z sołectw Białe Błota, Bobrownickie Pole, Brzustowa, Gnojno, Polichnowo, Stare Rybitwy, Stary Bógpomóż przekazali środki na pomoc pogorzelcowi. Wkrótce do zbiórki przyłączyli się również sołtysi wsi Rachcin i Bobrowniki. 

Wasz gest świadczy, że nie jesteście obojętni na los innych.

Serdecznie Dziękujemy.

30 czerwca br. upływa termin złożenia wniosku o ponowne objęcie ubezpieczeniem społecznym rolników. Szczegółowe informacje na stronach BIP i KRUS.

W piątek 29 maja 2015 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbyła się teoretyczna część ćwiczeń KOBRA-15. Zajęcia prowadził mjr Stanisław Dykowski (Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku). Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Lipnowskiego. Obecni byli: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz, Sekretarz Gminy Bobrowniki Tomasz Kryński, Komendant Gminny OSP Dariusz Domagalski, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Grudowska. Część praktyczna szkolenia odbędzie się 18 czerwca 2015 r.

Z okazji Dnia Dziecka składamy wszystkim Dzieciom z terenu naszej Gminy i odwiedzającym tę witrynę życzenia radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Jednocześnie już dziś zapraszamy na Dzień Bobrownik 4 lipca 2015 r., który obfitować będzie w atrakcje dla Was!

 

  Wójt Gminy Bobrowniki                 Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki

  Jarosław Jacek Poliwko                             Tadeusz Gradkiewicz

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz i Sekretarz Gminy Bobrowniki Tomasz Kryński udali się dziś z gospodarską wizytą na miejsce prac przy budowie nowego chodnika wzdłuż ulicy Senatorskiej w Bobrownikach.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz przyjęli dziś uczniów Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach, którzy godnie reprezentują bobrownickie gimnazjum na zawodach sportowych i w konkursach przedmiotowych. Gimnazjaliści otrzymali upominki od Władz Gminy Bobrowniki. Uczniowie odnieśli sukcesy w Wojewódzkim Konkursie "Humanista roku 2015" i lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Lipnowskiego:

26 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach zorganizowany został przez Grono Pedagogiczne i społeczność tej placówki oświatowej Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Najważniejszymi gośćmi były dzieci z niepełnosprawnością, którym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bobrowniki Tadeuszem Gradkiewicz przekazał upominki. Nie zapomniał również o ich mamach składając życzenia i wręczając kwiaty z okazji Dnia Matki. Gmina Bobrowniki wspiera inicjatywy związane z integracyjnymi wydarzeniami szkolnymi m.in. Dniem Patrona Szkoły, który odbył się 18 maja 2015 r. i rozpoczął od mszy św. w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach. Szkole Podstawowej w Bobrownikach patronuje św. Jan Paweł II jako "Karol Wojtyła". Fotorelacja z Dnia Patrona Szkoły na stronie Szkoły Podstawowej w Bobrownikach.

16 kwietnia 2015 r. informowaliśmy, że Wojewoda Kujawsko - Pomorski zarządził na niedzielę 5 lipca 2015 r. wybory uzupełniające do okręgu nr 5 (Bobrowniki - ul. Dobrzyńska, Broniewskiego, I Armii Wojska Polskiego, Kujawska, część ul. Włocławskiej od posesji nr 14 do posesji nr 55, wieś Bógpomóż Nowy) dla wyboru jednego radnego. W Gminnej Komisji Wyborczej zarejestrował się 1 kandydat na radnego i głosowanie przewidziane na dzień 5 lipca 2015 r. nie będzie przeprowadzane. Treść obwieszczenia tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą