^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski i Wójt Gminy Kikół Józef Predenkiewicz zapraszają na Festiwal Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce".

Prowadzona przez Gminę Bobrowniki Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Bobrownikach stała się czołową placówką w powiecie lipnowskim pod względem wyników egzaminu szóstoklasisty w roku 2015. Odnotowano znakomity wynik części drugiej dotyczącej języka angielskiego (najlepszy wynik w Powiecie Lipnowskim). Również część pierwsza obejmująca język polski i matematykę wypadła doskonale (2 miejsce w Powiecie). Społeczności uczniowskiej i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                           Wójt                           Przewodniczący Rady Gminy

              Jarosław Jacek Poliwko                   Tadeusz Gradkiewicz

Ks. Zdzisław Pawłowski, Proboszcz Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach otrzymał od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akt nominacji profesorskiej. To zapewne szczególne wyróżnienie dla Profesora nauk teologicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Proboszcza Bobrownickiej Parafii. Serdecznie gratulujemy Księdzu Zdzisławowi prezydenckiej nominacji profesorskiej!

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko

Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki

Tadeusz Gradkiewicz 

wraz z Pracownikami

wraz z Radnymi

11 czerwca odbyła się w Rachcinie impreza z okazji Dnia Rodziny. Na wstępie w sali szkolnej pociechy zaprezentowały rodzicom i zgromadzonej publiczności występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem grona pedagogicznego. Potem wszyscy przeszli na boisko szkolne, gdzie na milusińskich czekała dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, traktor, samochód pożarniczy, konkursy, gry i zabawy. Były kiełbaski z ogniska, wata cukrowa, a nawet możliwość malowania twarzy. Nie obyło się bez pojedynków na przeciąganie liny sędziowanych przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko.

Szczegóły tutaj.

Kapitała Konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne ostatecznie przyznała nagrody pieniężne w kwocie 2 tys. zł. 14 organizacjom spośród 38 zgłoszonych do konkursu. Wśród nagrodzonych są inicjatywy pn. "Bobrowniki wczoraj i dziś" (OSP Bobrowniki) oraz "Upamiętnienie Druhów OSP Rachcin Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r." (OSP Rachcin). Przedstawiciele naszych OSP odbiorą nagrody podczas uroczystości, która odbędzie się 23 czerwca 2015 r. (wtorek) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. OSP z terenu gminy Bobrowniki są jedynymi w Powiecie Lipnowskim, które zdobyły ten laur. Zwycięzcom gratulujemy!

Punkt Informacji Turystycznej w Nieszawie informuje, że w dniu 20 czerwca 2015 r. godziny kursowania przez Wisłę jednostki promowej będą skrócone, tj.:

- ostatni kurs z brzegu NIESZAWA do brzegu MISZEK (gm.Bobrowniki) nastąpi o godz. 18:00

- ostatni kurs z brzegu MISZEK do brzegu NIESZAWA nastąpi o godz. 18:15. 

Skrócenie ma związek z przewidzianą do organizacji na nieszawskim brzegu imprezą plenerową "Wianki 2015". Fot. ziemiadobrzynska.pl

Informujemy, że z dniem 17 czerwca 2015 r. (środa) st. asp. Marcin Nerć rozpocznie swoje cotygodniowe dyżury dla Mieszkańców Gminy Bobrowniki. Dyżury odbywać się będą w każdą środę w godz. 12:00 - 14:00. Więcej informacji: tel. 786 859 124. 

1 czerwca 2015 r. był ciekawym dniem dla naszej młodzieży gimnazjalnej, która z okazji Dnia Dziecka podjęła rywalizację sportową na boisku z dorosłymi. Wśród drużyn znalazły się nie tylko gimnazjalne grupy, ale również rodzice, nauczyciele, a nawet Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko. Tradycyjnie przeprowadzony został Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy w radosnym nastroju wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Informujemy, że ze względu na awarię sieci wodociągowej w dniu 05.06.2015 r. w godzinach 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji zlokalizowanych przy ulicy Włocławskiej.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą