^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Uprzejmie informujemy, iż od 1 stycznia 2018 roku mieszkańcy Gminy Bobrowniki mogą korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS.

 

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa Mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania.

Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp. oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Bobrowniki związanych z m. in. z promocją, sportem czy kulturą np. o imprezach, zawodach itp., jak również wszelkich innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy.

Mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z usługi zapraszamy do skorzystania z dedykowanego formularza rejestracyjnego (z dostępem do formularza zmiany ustawień Użytkownika), umieszczonego pod adresem: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/ea1fb94c/Gmina-Bobrowniki

KOMUNIKATOR SISMS

Wszystkich użytkowników smartfonów zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji „BLISKO - Komunikator SISMS”, w tym celu należy na odpowiednio skonfigurowanym urządzeniu wejść do "Sklepu Play" wyszukać aplikacje, pobrać na telefon i zainstalować .Dzięki komunikatorowi SISMS można otrzymywać wiadomości o tym, co się dzieje w Gminie Bobrowniki, wzbogacone dodatkowo plikami multimedialnymi (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android, OS i Windows Phone.

Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem, jednak ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska. 

Informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na trzy kategorie, każdej przydzielono inny kolor:

– wiadomości na szarym tle to informacje (np. zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty, imprezy sportowe, informacje o terminach składania wniosków i dokumentów lub opłat, bezpłatnych badaniach itp.),

– wiadomości na żółtym tle to ostrzeżenia (np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi),

– wiadomości na czerwonym tle to alarmy (np. alarm o ewakuacji).

Komunikator SISMS ma wiele zalet, w tym m. in.:

• jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym komunikację z Państwem,

• gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Bobrowniki,

• umożliwia jednoczesne poinformowanie dużej liczby mieszkańców gminy,

• umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danej miejscowości),

• jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

POWIADOMIENIA SMS

Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać powiadomienia SMS powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danego serwisu informacyjnego:

 

 

Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Przy pierwszej rejestracji do systemu należy zapoznać się z Regulaminem i odesłać SMS o treści ZGODA.

Opłata za SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora, z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).

WIADOMOŚCI E-MAIL

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji BLISKO, a wiadomości SMS są dla Ciebie za mało wyczerpujące, zapisz się do serwisu e-mail, przez który są przesyłane pełne informacje.

Jeśli chcesz zrezygnować z subskrybcji wybranego serwisu, możesz to zmienić za pomocą linka, którego znajdziesz w dowolnej wiadomości e-mail nadanej z systemu SISMS.

 

W razie dodatkowych pytań lub problemów technicznych prosimy wszystkich zainteresowanych Mieszkańców o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy w Bobrownikach

Numer telefonu: 54 230 51 51
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Usługa jest świadczona przez SISMS Sp. z o. o. na rzecz Użytkownika na podstawie umowy zawartej z Gminą Bobrowniki.

Usługa jest świadczona zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie: www.sisms.pl/regulaminy. Akceptacja regulaminu jest konieczna do korzystania z systemu

 

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą